Costul registrului de marcat

Este posibilă vânzarea unei case de marcat? Este posibil, dar dacă este neînregistrat și, de regulă, prin intermediul companiei de servicii a producătorului dat, deoarece numai ei sunt interesați să cumpere case de marcat folosite. De asemenea, putem folosi casa de marcat pentru casare. Dar dacă mecanismele de la casa de marcat sunt într-o manieră eficientă, este permisă vânzarea către o nouă companie.

În reglementările privind înregistrarea caselor de marcat, nu există într-adevăr reglementări explicite care să se ocupe de procedurile contribuabilului cu aparatele de marcat deținute pentru a finaliza implementarea sa economică. Nimic din lege nu împiedică un contribuabil să vândă un registru de marcat folosit, care este calitatea acestuia. Această poziție este definită în jocul individual, înregistrat pe 23 august 2012 cu numărul ITPP1 / 443-662 / 12 / KM, în care directorul Camerei de Finanțe din Bydgoszcz a declarat că, după retragerea caselor de marcat din profit și îndeplinirea tuturor formalităților prevăzute prin lege, el păstrează regulamentul cu casele de marcat ca contribuabil. Prin urmare, nu există obstacole în care registrul de marcat ar putea fi cu adevărat deteriorat sau vândut unei alte persoane. Dar, în practică, se dezvăluie că nimeni, în afară de producător, nu este interesat să cumpere un registru de marcat folosit. Există un fapt recent că casa de bilete de vizitare este un dispozitiv cu scop adecvat, iar structura, funcționarea și modul său de utilizare de către contribuabil sunt scrise foarte profund în reglementările care spun căsuțele de marcat. Pe baza acestor prevederi, vânzarea caselor de marcat fiscale se poate bucura numai de producătorii autohtoni autorizați și de entitățile care operează achiziția intracomunitară sau importul de case de marcat fiscale, care sunt confirmate de președintele Oficiului Central de Măsuri că contoarele pe care le vând îndeplinesc funcțiile scrise la art. 111 secțiune 6a și criteriile și condițiile pe care trebuie să le respecte. Prin urmare, dacă un contribuabil dorește să vândă casa de marcat către o altă persoană, ar fi pozitiv să evaluezi această decizie cu un serviciu de registru de casă autorizat, care va evalua dacă registrul de marcat îndeplinește cerințele înregistrate în rezoluția TVA și eventual să instaleze un nou modul fiscal în ea.